Karlovarský kraj

Karlovarský kraj se nachází v západním cípu Čech. Rozděluje se pouze na tři okresy: Cheb, Karlovy Vary a Sokolov. Kraj je známý hlavně svým lázeňstvím a to především tzv. lázeňským trojúhelníkem, který je tvořen třemi lázeňskými městy: Karlovy Vary, Mariánské lázně a Františkovy lázně. V oblasti se nachází vysoká koncentrace termálních a minerálních pramenů, které jsou zdravé jako prevence či léčba širokého spektra onemocnění od kožních onemocnění, přes onemocnění zažívacího traktu až po kardiovaskulární choroby. Mezi lázeňské elity se řadí také Jáchymov, který je známý hlavně svými prvními radonovými lázněmi na světě pro léčbu především pohybového aparátu. V okolí se můžete ubytovat v lázeňských klasikách jako čtyřhvězdičkový hotel Radium Palace v Jáchymově nebo raději v pětihvězdičkovém hotelu Nové Lázně v Mariánských či hotel Thermal a hotelu Pupp v Karlových Varech lázních, který známí z nejednoho filmu.

Kromě cestovního ruchu je zde rozšířený průmysl. Pochází odtud v první řadě Mattoni, minerální voda, pak také značka Moser, sklářský průmysl, dále také keramický průmysl, výroba hudebních nástrojů nebo energetický průmysl.

Jméno kraje je odvozené od krajského města Karlovy Vary, které jsou jedním z nejoblíbenějších cílů České republiky pro domácí i zahraniční návštěvníky. Kromě lázeňské kolonády a karlovarského vřídla o teplotě 73 stupňů je centrum jedinečné svojí architekturou a typickými lázeňskými domy. Nejvýznamnější událostí roku v Karlových Varech je filmových festival (KVIFF), na který každé léto přijede mnoho slavných osobností z Česka i zahraničí. Konají se zde i mnoho dalších kulturních akcí např. hudební festival JazzFest nebo gastronomický festival Karlovarský Knedlík Fest.

Město je plné slavných jmen a jejich produktů, dalším z nich, kromě minerálky Heinricha Mattoniho, je likér Jana Bechera známý jako Becherovka. Nakonec nesmíme zapomenout na lázeňské oplatky, které jsou oblíbené ve více lázeňských městech, a i tady v Karlových Varech jsou jedním ze symbolů.

Pokud by Vás lázeňské oplatky nebo všudy přítomné trdelníky omrzeli, tak můžete zavítat na neapolskou pizzu do Palermo Ristorante Pizzeria nebo do skvělé restaurace La Hospoda. Následně se zastavte na kávu a něco domácího na zub v Cafe KAVA a to vše v Karlových Varech.

Kategorie

zatím nemáme k dispozici žádnou nabídku, ale pracujeme na tom

Download Our App

Travel a la carte app is now available for download on Apple and Android.