Kraj Vysočina

Kraj Vysočina leží na pomezí Čech a Moravy. Nejznámějšími městy jsou Telč, Třebíč a Jihlava. Vysočina je známá pro svou sklářskou činnost. Můžete zde najít malebné naučné stesky. Křemešník je známé a mnoha pověstmi opředené poutní místo s pamětihodnostmi v prostředí lesů jednoho z nejvyšších vrcholů Českomoravské vrchoviny. Milovská naučná stezka u Křižánek zase vypráví příběh krajiny pod Čtyřmi palicemi, kde lze pozorovat pozůstatky milovské skelné huti postavené roku 1835. Za poznáním lidové architektury Vysočiny se vydejte naučnou stezkou Metodka u Věcova na Žďársku.

Ubytujte se na zámku Usobí, odpoledne a večer si můžete posedět zámeckém Šenku nebo na nádvoří, kde si vychutnáte kávu, chotěbořské pivo, výborná vína z vinařství Zapletal nebo jiný vámi oblíbený drink. Přes den můžete využít mnoho aktivit v okolí nebo vyrazit na výlet po turistické značce přímo ze zámku. Pokud jsou součástí vaší skupiny děti, můžete také strávit den odpočinkem v zámeckém parku, kde se děti vyřádí na našem hřišti (vstup na vlastní nebezpečí!). Na hřišti si užijete trampolínu, velkou klouzačku, pískoviště, slackline a lanovou houpačku.

Dalším místem kde se ubytovat je na zámku Hostačov, kde výborně vaří, mají skvělý a milý personál a můžete se věnovat přímo v areálu zámku aktivitám jako je tenis, nebo discogolfové hřiště, které je na zámku jedno z největších v Evropě. Mají zde i venkovní bazén a své děti můžete nechat v herně nebo v zámeckém domácím kinu. Odtud se můžete vydat kamkoliv okolo do přírody běhat nebo na procházku.

A v neposlední řadě zámek Světlá, který nabízí mnoha aktivit pro děti, chlubí se hlavně jedinou únikovou hrou pro děti v ČR. Zámek také mimo ubytování nabízí mnoha balíčků na celodenní výlety v okolí.

Kategorie

zatím nemáme k dispozici žádnou nabídku, ale pracujeme na tom

Download Our App

Travel a la carte app is now available for download on Apple and Android.